Recuperator de caldura- ventilatie Homefort – Crystal ECO 350

Prețul inițial a fost: 4.890 lei.Prețul curent este: 4.290 lei.

Recuperator cu schimbător de căldură molecular japonez și filtru de carbon acoperit cu cărbune activ. Ambele componente pot fi spălate și curățate cu ușurință. Potrivit pentru utilizare în clădiri comerciale, birouri, magazine și alte spații nerezidențiale

7 persoane se uita la acest produs chiar acum !

Livrare Rapida

Maxim 48 Ore

Livrare Directa

Variante de Plata

Suport 24/7

Contact Telefonic

Online button standard
Online button 4 rate 2000lei

Descriere

Recuperator Crystal ECO 350, principalele avantaje:
Schimbător de căldură japonez

Materialul molecular PSY al aripioarelor schimbătorului de căldură a fost dezvoltat de o echipă de oameni de știință japoneză și se distinge prin:

  • conductivitate la temperaturi ridicate
  • eficiență ridicată de recuperare a căldurii
  • posibilitatea de spălare cu apă, rezolvând astfel problema formării bacteriilor și mucegaiului

 


Filtru de carbon

Filtru din fibră compozită acoperit cu cărbune activ. Îndepărtează particulele fine de praf și mirosurile din aer. Lavabil și reutilizabil.

 

 

 

 

Date tehnice:

ModelAlimentare
(V)
Putere
(W)
Volum
(m3/h)
Presiune
(Pa)
EficientaZgomot
dB(A)
a
(mm)
b
(mm)
h
(mm)
d
(mm)
Greutate
(kg)
Crystal ECO 3502209635014086%-94%2988068826015031.5
Crystal ECO 50022012850016086%-94%30111084526020045
Crystal ECO 80022018880016086%-91%36114380934220052
Crystal ECO 1000220266100017086%-91%36114380934220052
Crystal ECO 1500220298150017585%-88%44114380934220053.5
Crystal ECO 2000220335200020585%-90%48128090435025063

 

recuperator razmeri crystal eco 350

Recuperatoarele de căldură-ventilație reprezintă o soluție esențială pentru aerisirea locuințelor și economisirea energiei.

Crystal ECO 350 de la Homefort este un model de referință.

Definim un recuperator ca un dispozitiv care preia căldura din aerul evacuat și o transferă către aerul proaspăt, reducând astfel costurile de încălzire.

Avantaje:

  • Eficiență Energetică: Reducerea semnificativă a costurilor de încălzire prin recuperarea căldurii.
  • Aer Proaspăt și Sănătos: Asigură ventilația optimă a locuinței fără a compromite confortul termic.
  • Control Avansat: Funcții inteligente pentru o funcționare eficientă.

Sfaturi Utile:

  • Întreținere Regulată: Verificați filtrele și componentele pentru performanțe optime.
  • Poziționare Corectă: Instalați recuperatorul într-un loc strategic pentru o ventilație optimă.

Recenzii de 5 Stele:

  • „Crystal ECO 350 face minuni pentru calitatea aerului din casa mea!” – Maria
  • „Economisim atât de mult la facturile de încălzire de când avem acest recuperator!” – Andrei

Asigurați-vă că locuința dvs. primește ventilația de care are nevoie cu acest recuperator eficient de la Homefort.

Aer proaspăt, economie de energie și confortul dvs. sunt la un clic distanță.

Recenzii

Recenzii

There are no reviews yet

Fii primul care adaugi o recenzie la „Recuperator de caldura- ventilatie Homefort – Crystal ECO 350”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Leave the field below empty!

Trebuie sa fii conectat pentru a adauga imagini la review-ul tau.