Pachet pompa de caldura 6kW pentru apartament, bloc cu ventiloconvectoare slim pentru incalzire si racire

Prețul inițial a fost: 20.000 lei.Prețul curent este: 17.590 lei.

Pompa de caldura monobloc Crystal LAVA 6kW

Disponibil pentru precomandă

9 persoane se uita la acest produs chiar acum !

Livrare Rapida

Maxim 48 Ore

Livrare Directa

Variante de Plata

Suport 24/7

Contact Telefonic

Banner tbi bank rate
banner tbi bank

Descriere

PRETUL AFISAT ESTE FARA TVA

Pachetul include urmatoarele:

  • Pompa de caldura monobloc de 6kW R32
  • 4 buc de ventiloconvectoare slim AMG 1090, incalzire si racire cu termostate WiFi
  • Puffer de 60 litri

 

Pompa de caldura aer-apa, monobloc Crystal LAVA 6kW

De ce să alegeți o pompă de căldură Crystal Lava?
Noua serie de pompe de căldură Crystal Lava impresionează prin numeroase avantaje tehnice. Designul este complet diferit de toate celelalte modele ale noastre. Cu carcasa sa eleganta si eficienta excelenta, Crystal Lava este un mare pas inainte in tehnologia pompei de caldura. Managementul inteligent al puterii reduce numărul de cicluri de pornire și prelungește durata de viață a compresorului cu 20%. Multe tehnologii noi au fost puse în aplicare pentru a reduce problema zgomotului. În acest produs, toate detaliile sunt perfect lucrate.

O pompă de căldură aer-apă poate furniza de aproximativ 4 ori mai multă energie termică decât electricitatea pe care o folosește. Acest lucru este posibil datorită faptului că pompa de căldură transferă căldura, în loc să o transforme dintr-un fel de combustibil, care este principiul sistemelor standard de încălzire.

 

Aplicații multiple:

Crystal Lava poate oferi încălzire și răcire eficientă pentru casa dvs. sau clădirile comerciale, precum și ACM pentru uzul zilnic. În acest fel, economic și confortabil obțineți mai multe aplicații de pe un singur dispozitiv.

Performanta excelenta:

Eficiență energetică ridicată (A++)
Interval larg de operare (-25~43ºC)
Compresor inovator
Ușor de folosit
Gestionare ușoară
Funcția WiFi
Controlul a 2 temperaturi
Instalare și întreținere ușoară
Sistem monobloc cu toate componentele necesare în set
Dezasamblare și asamblare ușoară

Mod de operare silențios
Componente care asigură niveluri scăzute de zgomot
Ventilator silentios si de inalta calitate
Motorul invertor DC al ventilatorului cu tampoane de cauciuc minimizează nivelul de zgomot.
Suport special pentru motor ventilator anti-vibrații
Camera de reducere a zgomotului compresorului
Izolatie fonica in interiorul intregii carcase.
Management inteligent
Controlul avansat al vitezei compresorului minimizează nivelurile de zgomot, prelungind în același timp în mod semnificativ durata de viață a compresorului.

Control ecran tactil ușor de utilizat

Control cu ​​ecran tactil ușor de utilizat

Cu un design elegant și o interfață curată, panoul de operare al Crystal Lava oferă utilizatorului o utilizare ușoară.

Gestionare ușoară
Curbe de încălzire
Controlul a 2 temperaturi
Funcția Wifi încorporată vă permite să controlați pompa de căldură de la distanță și să verificați datele curente din aplicația de pe telefon.

 

 

homefort.ro pompa de caldura monobloc crystal lava 6kw 3

homefort.ro pompa de caldura monobloc crystal lava 6kw 4

Pompa de căldură Crystal Lava poate satisface cu ușurință nevoile dvs. de încălzire, răcire și apă caldă menajeră.

 

ModelLAVA-06AMLAVA-09AMLAVA-12AM
IP ProtectieIPXXIPX4IPX4IPX4
Alimentare electrica
Alimentare – Corp exteriorCorp interiorV / Hz / Ph230V/50Hz/1ph230V/50Hz/1ph230V/50Hz/1Ph
Date tehnice
Min/max incalzire (1)kW3.4~6.55.4~9.75.9~11.9
Minim/maxim puterea de alimentare a încălzirii (1)KW0.74~1.51.2~2.41.3~2.9
C.O.P min./max. (1)W/W4.26~4.64.04~4.534.05~4.67
Minim maxim puterea de incalzire (2)kW3.1~5.95.1~8.86~11.5
Minim maxim puterea de alimentare a încălzirii(2)KW0.92~1.71.5~2.91.6~3.6
C.O.P min./max. (2)W/W3.41~3.53.03~3.43.19~3.66
SCOP – Clima temperata, temperatura scazutaW4.64.614.62
Clasa energeticaA+++A+++A+++
Minim/maxim capacitate de racire (3)kW3.1~6.54.2~9.15.1~11.3
Minim/maxim alimentarea cu energie la răcire (3)KW0.82~1.91.28~2.51.34~3.4
E.E.R. min./max. (3)W/W3.32~3.83.28~3.713.33~3.82
Minim/maxim capacitate de racire(4) (A35/W7)kW1.8~4.83.8~7.54.2~8.1
Minim/maxim alimentarea cu energie la răcire (4)KW0.66~2.541.6~2.71.6~3.1
E.E.R. min./max. (4)W/W2.54~2.72.46~2.722.61~2.73
Minim/maxim. Temperatura exterioară de funcționare în modul de încălzire°C-25~43-25~43-25~43
Min/max ambient working temp. in cooling mode°C7~437~437~43
Max. temp. în instalaţia în regim de încălzire°C606060
Min. temp. în instalaţia în regim de încălzire°C202020
Min. temp. în instalaţie în regim de răcire°C777
Nivel de zgomotCorp exteriordB (A)525353
Componente
VentilatorDebitm³/h250032803280
Schimbător de căldură cu tub din titanCadere de presiunekPa222226
Conexiuni de apăInch1”1”1”
freonTip/R32R32R32
Cantitatekg0.75kg1.15kg1.3kg
CompresorTip/RotativRotativRotativ
Conexiuni hidraulice
Debitul minim de apăm³/h0.5m³/h0.8m³/h1.03m³/h
Debitul nominal de apăm³/h1.0m³/h1.6m³/h2.06m³/h
Conexiuni de apăInch1”1”1”
Dimensiuni si greutate
Dimensiuni (lxlxh)Corp exteriormm1015x380x7001175x380x8451175x380x845
Dimensiuni ambalaj (lxlxh)Corp exteriormm1080x470x8651245x480x10201245x480x1020
Greutate netăCorp exteriorkg707982
Greutate brutaCorp exteriorkg819093
Incluse in pachet
WiFI modulDa / NuDaDaDa
Cablu de comunicarem202020

 

 

VENTILOCONVECTOARE:

Ventiloconvectoarele Mareli- RubynoR cu randament mare sunt cea mai buna solutie pentru incalzire sau racire. Designul lor cu adancime redusa il face usor de integrat in orice spatiu. Acest model vine echipat cu termostat incorporat cu posibilitati multiple de setari, se poate controla de la distanta datorita modulului de internet – Wifi cu aplicatia de telefon foarte intuitiva.

  • Model Ultra Slim

 

 

 

 

 

 

 

  • Pot fi vopsite in orice culoare din catalogul RAL

Ventiloconvector Mareli rubynoR Slim 3.8 6 7.9kW ral color

 

 

  • Controler cu WiFi inclus si aplicatia mobila

 

Ventiloconvector termostat

app wifi

 

Caracteristici tehnice pentru model AMG Homefort
AMG890AMG1090AMG1290
Debit ventilator – max.m3/h230370420
Debit ventilator – min.m3/h110180360
Capacitatea totala de racire *(W)125019802620
Capacitate totala de incalzire **max (W)380060007900
Mediu (W)med (W)330052006900
Scăzut (W)low (W)100015402040
Capacitate totala de incalzire ***max (W)234037004900
Mediu (W)med (W)199031504170
Scăzut (W)low (W)5508701150
Zgomot (viteza maxima)dB(A)394041
Alimentare electrică230V,50Hz230V,50Hz
Consumul de energieW121823
Flux de apăm3/h0,340,440,61
Schimbător de căldură de intrareØ3/4″
Ieșire schimbător de căldurăØ3/4″
Schimbător de căldurătipulSchimbător de căldură foarte eficient cu țevi de cupru și aripioare din aluminiu
Presiune maximă de lucrubar16
Racordarea conductei de condensmmØ 21
Dimensiuni (L / I/ H)mm890/135/5941090/135/5941290/135/594

* Capacitate de răcire la apă 7 ° C / 12 ° C și temperatura camerei DB 27 ° C și 19 ° C WB (conform EN 1397)

** Capacitate de încălzire a apei 70 ° C și temperatura camerei 20 ° C (conform EN 16430-2)

*** Capacitate de încălzire la apă 50 ° C și temperatura camerei 20 ° C (conform EN 16430-2)

 

Ventiloconvectoarele sunt obligatorii pentru cei care au incalzire prin calorifere si vor sa monteze o pompa de caldura pentru un COP si consum cat mai bun!

Ventiloconvector Mareli rubynoR Slim 3.8 6 7.9kW ral color picioare

Ventiloconvector rubynoR color

 

 

Puffer 60l:

Pufferele sunt livrate cu izolație de înaltă calitate, din spumă poliuretanică dură pentru prierderi minime de caldura!

Pufferele sunt prevazute cu urmatoarele racorduri hidraulice:

- racord GW 6/4 “- tur și retur pentru pompa de caldura/incalzire instalatia

- racord GW 6/4 “- rezistenta electrica

- racord GW ½ “- aerisire
60l

 

Recenzii

Recenzii

There are no reviews yet

Fii primul care adaugi o recenzie la „Pachet pompa de caldura 6kW pentru apartament, bloc cu ventiloconvectoare slim pentru incalzire si racire”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Leave the field below empty!

Trebuie sa fii conectat pentru a adauga imagini la review-ul tau.