Pachet cu pompa de caldura monobloc Mareli 6kW R290 pentru apartament cu ventiloconvectoare si Puffer

Prețul inițial a fost: 20.900 lei.Prețul curent este: 17.990 lei.

14 persoane se uita la acest produs chiar acum !
Banner tbi bank rate
banner tbi bank

Descriere

Pretul afisat este FARA TVA!

  • Pompa de caldura monobloc de 6kW R290
  • 4 buc de ventiloconvectoare slim AMG 1090, incalzire si racire cu termostate WiFi
  • Puffer de 60 litri

Acest model de pompă de căldură monobloc de la Mareli, cu freon R290 de 6kW, este gândit special pentru dezvoltatorii care caută soluția optimă între consum și eficiență pentru fiecare apartament în parte.

Acest model, cu cel mai nou freon R290, este dezvoltat de noi pentru a satisface cerințele oamenilor care locuiesc în apartamente mici și medii, având nevoie de încălzire, răcire și apă caldă menajeră. Această pompă de căldură pentru apartament este proiectată să fie cât mai compactă – L1000mm, l370mm, H730mm – putând fi montată foarte ușor în exterior și incluzând tot echipamentul necesar (partea frigorifică și hidraulică). Acest lucru facilitează conectarea cu un efort minim la sistemul de încălzire al apartamentului.

 

In momentul de fata acest produs se afla in preproductie!!! Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta!

 

VENTILOCONVECTOARE:

Ventiloconvectoarele Mareli- RubynoR cu randament mare sunt cea mai buna solutie pentru incalzire sau racire. Designul lor cu adancime redusa il face usor de integrat in orice spatiu. Acest model vine echipat cu termostat incorporat cu posibilitati multiple de setari, se poate controla de la distanta datorita modulului de internet – Wifi cu aplicatia de telefon foarte intuitiva.

  • Model Ultra Slim

 

 

 

 

 

 

 

  • Pot fi vopsite in orice culoare din catalogul RAL

Ventiloconvector Mareli rubynoR Slim 3.8 6 7.9kW ral color

 

 

  • Controler cu WiFi inclus si aplicatia mobila

 

Ventiloconvector termostat

app wifi

 

Caracteristici tehnice pentru model AMG Homefort
AMG890AMG1090AMG1290
Debit ventilator – max.m3/h230370420
Debit ventilator – min.m3/h110180360
Capacitatea totala de racire *(W)125019802620
Capacitate totala de incalzire **max (W)380060007900
Mediu (W)med (W)330052006900
Scăzut (W)low (W)100015402040
Capacitate totala de incalzire ***max (W)234037004900
Mediu (W)med (W)199031504170
Scăzut (W)low (W)5508701150
Zgomot (viteza maxima)dB(A)394041
Alimentare electrică230V,50Hz230V,50Hz
Consumul de energieW121823
Flux de apăm3/h0,340,440,61
Schimbător de căldură de intrareØ3/4″
Ieșire schimbător de căldurăØ3/4″
Schimbător de căldurătipulSchimbător de căldură foarte eficient cu țevi de cupru și aripioare din aluminiu
Presiune maximă de lucrubar16
Racordarea conductei de condensmmØ 21
Dimensiuni (L / I/ H)mm890/135/5941090/135/5941290/135/594

* Capacitate de răcire la apă 7 ° C / 12 ° C și temperatura camerei DB 27 ° C și 19 ° C WB (conform EN 1397)

** Capacitate de încălzire a apei 70 ° C și temperatura camerei 20 ° C (conform EN 16430-2)

*** Capacitate de încălzire la apă 50 ° C și temperatura camerei 20 ° C (conform EN 16430-2)

 

Ventiloconvectoarele sunt obligatorii pentru cei care au incalzire prin calorifere si vor sa monteze o pompa de caldura pentru un COP si consum cat mai bun!

Ventiloconvector Mareli rubynoR Slim 3.8 6 7.9kW ral color picioare

Ventiloconvector rubynoR color

 

 

Puffer 60l:

Pufferele sunt livrate cu izolație de înaltă calitate, din spumă poliuretanică dură pentru prierderi minime de caldura!

Pufferele sunt prevazute cu urmatoarele racorduri hidraulice:

- racord GW 6/4 “- tur și retur pentru pompa de caldura/incalzire instalatia

- racord GW 6/4 “- rezistenta electrica

- racord GW ½ “- aerisire
60l

Recenzii

Recenzii

There are no reviews yet

Fii primul care adaugi o recenzie la „Pachet cu pompa de caldura monobloc Mareli 6kW R290 pentru apartament cu ventiloconvectoare si Puffer”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Leave the field below empty!

Trebuie sa fii conectat pentru a adauga imagini la review-ul tau.